Něco málo o nanotechnologii

Úvod O nanotechnologii
 


Nanotechnologie je vědní obor, který se využívá v mnoha oblastech průmyslu. Zejména k ochraně povrchů různých druhů materiálů.

 
Vědci sledovali zejména samočistící procesy rostlin. Pomocí kvantové fyziky dokázali vytvořit produkty, které ultratenkou ochranou povrchů chrání mnohé naše věci. 

Využívá se takzvaného "lotosového efektu". Na lotosovém květu nezůstane žádná tekutina (voda, olej, kečup, med, apod..). Lotosový květ má na sobě drobné krystaly. Tyto krystaly nedovolují vsáknutí tekutiny do samotného květu. Tekutina tak steče a nezanechá žádnou stopu na květu lotosu.

Výhodou produktů nanotechnologie je, že povrch zvenku ochrání, ale zevnitř materiál "dýchá".
 
Využití produktů nanotechnologie?

Produkty nanotechnologie s efektem lotosového květu se využívají na stavby, na beton, na sklo, na keramiku, na kov, na textil, na dřevo, na plasty, papír a mnoho jiných materiálů. Mají dlouhodobou účinnost a jsou ekologické. 
Proto již nemusíte používat agresivní chemické prostředky k čištění materiálů. I Vy přispíváte k šetření životního prostředí.
 
Pomocí těchto produktů se materiály velmi snadno čistí. Pokud je po vyčištění ochráníte nano-produktem, velmi prodloužíte životnost těchto povrchů (materiálů) a tím ušetříte peníze.

Údržba materiálů ošetřených produkty nanotechnologie je velmi snadná. Již žádná velká námaha s čištěním čehokoli.

Materiál ošetřený nano-produkty má zpravidla i antistatické účinky. 

Chrání proti UV záření, a proto se nemění barva povrchů. Naopak, staré barvy se mnohdy vrátí do původního stavu.

Povrchy ošetřené nano-produkty jsou odolnější proti oděru, poškrábání..

Produkty mají antibakteriální účinky. To znamená, že například na betonu nebo na zámkové dlažbě nebude růst znovu mech, lišejníky ani plíseň.

Existují nano-produkty, které likvidují zápach. Dovedou ho ekologicky úplně rozložit (plasty, barvy, ředidla, lepidla, plyny, chemikálie, biologické suroviny a odpady, v potravinářském průmyslu například lihoviny, krmiva pro zvířata, apod..).

 
Produkty nanotechnologie Vám ušetří vaše peníze, čas a námahu.

Máte otázku? Ptejte se.

znaků do konce.
antiSpam [nový kód]
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2014 - 2021 © Oscom Nano s.r.o.